
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 7.3 mm |
Stock: 182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10541
Ext.Price$0.10541
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10541 | $0.10541 |
| 10 | $0.09404 | $0.94040 |
| 50 | $0.08390 | $4.19500 |
| 100 | $0.07423 | $7.42300 |
| 500 | $0.06567 | $32.83500 |
| 1000 | $0.06244 | $62.44000 |
| 3000 | $0.05937 | $178.11000 |
| 5000 | $0.05645 | $282.25000 |
